Ukić i Drežnjak predvodili Hrvatsku do slavlja u Nizozemskoj

kosarka, Hrvatska košarkaška reprezentacija
HKS

Hrvatska košarkaška reprezentacija je slavila u Almereu 69:59.
Mršićeva momčad nakon početnih deset minuta nije dobro otvorila dvoboj u Almereu, gubili su 21:18.

Drugu dionicu su se malo trgnuli i počeli igrati dobro i zabijati neke šuteve, a u završnici prvog poluvremena Ukić je zabio tricu te su na poluvrijeme otišli s tri poena prednosti.

Drugo poluvrijeme su otvorili katastrofalno, šest minuta bez koša i prijetila je opasnost od poraza. Ipak u završnici treće četvrtine, uspjeli su smanjiti razliku koševima Marčinkovića i Planinića te su s Nizozemci pred početak četvrte četvrtine imali +4.

U zadnjoj dionici je momčad pokazala tko je šef. 22:8 govori dovoljno za sebe. Na kraju velika i zaslužena pobjeda Mršićevih izabranika, sada je na rasporedu dvoboj protiv Turske krajem studenog. Hrvatsku su do pobjede predvodili Ukić s 14 te Drežnjak s 13 poena.