Težak poraz bh košarkaša u Latviji

Izabranici Aleksandra Petrovića su u petom susretu u okviru D-skupina kvalifikacija večeras u Rigi poraženi od Latvije sa 80:64 (16:19, 26:11, 24:19, 14:15).

Ovim porazom bh. košarkaši su izgubili prvo mjesto u skupini.

Domaći košarkaši su ključnu prednost stekli u drugoj četvrtini, kada se razigrao Dairis Bertans koji je postigao nekoliko vezanih "trojki".

Drugo poluvrijeme također je proteklo u boljoj igri košarkaša Latvije, koji su bez većih problema pogađali s svih pozicija i održavali visoku rezultatsku prednost.

S druge strane, reprezentacija BiH i ovaj put je u potpunosti zakazala u obrani, a igrači bh. tima nisu bili raspoloženi ni u napadu te je poraz bio neizbježan.

U finišu utakmice izbornik Petrović dao je priliku mladim igračima, iz juniorskog tima, koji su upisali prve minute i poene za seniorsku reprezentaciju.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Wright i Đedović s po 16 te Teletović s 13 poena, dok je Latviju predvodio Bertans s 25 poena.

Sljedeći meč košarkaši BiH igraju 2. rujna, kada dočekuju Nizozemsku.