Široki u dramatičnoj završnici tijesno izgubio od Sparsa 70:71

sport, memorijanlni turnir, Pecara, HKK Široki, KK Split, OKK Spars, HKK Široki, KK Mladost, HKK Široki, aba 2 liga, HKK Široki Brijeg, aba 2 liga, HKK Široki Brijeg, OKK Spars, HKK Široki

Košarkaši Širokog nisu dobro završili prvi veliki međusobni derbi prvenstva BiH jer su u napetoj završnici na Pecari ipak tijesno izgubili od ekipe Sparsa 70:71.
Kako izgleda ponovno ćemo imati izjednačene i neizvjesne utakmice ova dva velika košarkaška rivala, piše ABCportal.info.

Široki je bolje ušao u ovaj susret. Nakon deset minuta igre činilo se kako su gosti na putu ka novom porazu, a domaći tim je imao plus sedam (18:11).

Ipak, gosti iz Sarajeva su odigrali sjajnu drugi period. Okrenuli su rezultat u svoju korist, imali su i sedam poena prednostu jednom trenutku, ali su dopustili Širokom seriju od 9:0 u samoj završnici prvog poluvremena i to je bh. prvak iskoristio da ode na odmor sa tri koša prednosti, 32:29.

Međutim, u nastavku gosti igraju odlično. Posebno se to odnosi na treći period kojeg su uvjerljivo dobili i nakon 30 minuta igre Sparsi su imali šest poena prednosti, 47:53.

Uzbudljiva završnica na Pecari je bila neizbježna. Sparsi su u samom finišu imali poen prednosti, a Široki je imao šut za pobjedu. Čolak je pokušao za tri, promašio je i pobjeda je otišla u Sarajevo.

Goste je do trijumfa vodio Nedim Buza sa 12 poena, Branislav Đekić je dodao 10, dok je kod domaćeg tima duo Filipović - Kraljević ubacio po 15 koševa.