Široki izborio finale u Sarajevu

spars široki
Domaći tim odlično otvara meč. Ostavili su Široki pet minuta bez poena, te su poveli s 12:0 na otvaranju utakmice. Vodili su Sparsi cijelim tijekom prve dionice, nakon koje su imali osam poena prednosti, 21:13.

Održavao je sarajevski tim prednost i u drugoj četvrtini. Na odmor su otišli sa plus sedam (36:29), ali su sve dobro iz prvog poluvremena prosuli na otvaranju drugog poluvremena.

Široki pravi veliki preokret. Uspjeli su da odu na plus šest sredinom igre u trećoj četvrtini (46:40), da bi u posljednjih deset minuta Širokobriježani ušli sa šest poena prednosti, 52:46, piše SportSport.ba.

Iako su domaći košarkaši uspjeli u nekoliko navrata da zaprijete Širokom u posljednjoj dionici, na kraju ipak nisu mogli do preokreta, pa je Široki slavio pobjedu za finale prvenstva.

Goste je do pobjede vodio Ivan Novačić sa 21 poenom, Josip Bilinovac je dodao 17, dok je kod Sparsa Igor Josipović ubacio 13 poena.