Senzacionalna pobjeda Cedevite u Milanu

kosarka, KK Cedevita, Milano
Nakon senzacionalne pobjede u Istanbulu protiv Efesa, Cedevita je ostvarila i drugu pobjedu u skupini. Ovoga puta protiv Milana kojeg predvodi bivši hrvatski izbornik i bivši trener Cedevite Jasmin Repeša.

Cedevita je odlično ušla u susret i nakon prve četvrtine imala je 10 koševa viška (21-11). U drugoj četvrtini Talijani su zaigrali bolje smanjivši rezultat, pa se na veliki odmor otišlo s prednošću gostiju 35-30. Repešina momčad je u trećoj četvrtini uspjela preokrenuti rezultat i povesti 41-39, no Cedevita je uzvratila i tri minute prije kraja četvrtine imala je vodstvo 49-45. Ipak, na koncu treće četvrtine domaćin je imao koš viška (50-49). U posljednjoj dionici Milano je poveo 58-53, no uzvratila je Cedevita stigavši do prednosti 65-61. Tri minute prije kraja utakmice hrvatski sastav je imao sedam koševa viška (70-63), potom i plus devet (72-63), a 1:43 do kraja i nedostižnih 75-63. Do kraja utakmice Milano je uspio tek ublažiti poraz.

Hrvatskog prvaka su do pobjede predvodili Miro Bilan sa 16 koševa i 6 skokova, James White sa 15 koševa i 7 skokova, Luka Babić sa 13, te Marko Arapović sa 11 koševa. U domaćim redovima najefikasniji su bili Alessandro Gentile sa 19 koševa, te dvojica hrvatskih reprezentativaca Krunoslav Simon sa 16 i Oliver Lafayette sa 14 koševa.

Pobjedu je ostvario i Olympiacos deklasiravši Limoges 75-49. Na ljestvici vodi Olympiacos 3-1, ispred Laboral Kutxa 2-1 i Anadolu Efesa 2-1. Slijede Cedevita 2-2. EA7 Milano 1-3 i Limoges 1-3

U susretu petog kola Cedevita će 12. studenog ugostiti Laboral Kutxa, a u preostala dva susreta sastaju se Limoges - EA7 Milano, te Anadolu Efes - Olympiacos.