Poraz Širokog u Zadru 88:65

Pod vodstvom Tihe Bujana Zadrani su svladali Široki rezultatom i tako ubilježili svoju 22. uzastopnu domaću pobjedu u regionalnom natjecanju.

Visokom pobjedom protiv gostiju iz Širokog Brijega Zadrani su se osvetili za neugodan poraz doživljen u četvrtom kolu prvenstva na Pecari.

U odnosu na Sagadina Bujan je ispočetka promijenio samo jednu stavku. Naime, susret je umjesto kapetana Ružića u petorci započeo Trent Plaisted, ali je već nakon tri minute skupio tri osobne pa je Ružić vrlo brzo vratio na parket. I dobro da jest, jer su Zadrani baš s njegovih pet uzastopnih koševa sa 6-6 pobjegli na ugodnijih 11-6.

Na njegovu dobru dionicu nadovezao se Stipčević sa četiri ubačena bacanja, obrana je zatvorila prilaze košu pa je Zadar nastavio rezultatski odmicati. Na dvoznamenkastu razliku (19-8) Zadrane je odveo Perić u 7. minuti lijepim zakucavanjem u kontri, koje je ponovio i minutu kasnije nakon trice Stipčevića pa je Zadar otplovio na 22-10.

Drugu četvrtinu Zadrani su započeli s vodstvom 24-13. A dobar ritam iz prvih 10 minuta nastavio se tricom Rančića, potom koševima Perića, i još jednom tricom Morovića s kojom domaći odlaze na 34-18. Široki u tim trenutcima opasno "visio", a kako se na trenutak učinilo u ponor ga sa pet uzastopnih koševa gura Rančić.

Velikih 19 koševa razlike (39-20) nakon 13. minuta igre kao da je Zadranima bio signal da prestanu igrati, pa gosti do kraja poluvremena preko Grgata (13 koševa u prvom dijelu), Masona, Jure Ružića i Štembergera rade 4-15 seriju i dolaze na upozoravajućih 41-35.

Klupa Zadra uspjela je kakvu-takvu reakciju svojih igrača izazvati tek u posljednjih 60 sekundi kada Perić i Ružić vraćaju na komotnijih osam razlike (45-37).

Drugo poluvrijeme Zadrani su otvorili u netipičnoj petorci sa Stipčevićem, Downsom, Perićem, Boisom i Plaistedom i ta je Bujanova taktika urodila 9-2 serijom za 56-40. Povratak Zadra na komotnih +16 režirali su Perić (4), Downs (3) i Boise (2) nakon koje je Jusup s klupe gostiju primoran pozvati minutu odmora.

Propadanje Širokog nakratko je zaustavio Grgat, no Boisa, a potom Car dvicom i tricom po prvi put odvodi Zadar na preko dvadeset razlike u 27. minuti (63-42). Grgat je uskoro ubacio i svoj 18. koš, ali na drugoj strani Zadar uzvraća koševima Plaisteda, a potom i tricama Stipčevića i Cara za velikih i nedostižnih 70-44.

Na početku posljednje četvrtine Tomislav Ružić ubacuje za dva, odmah potom i za tri, a nedugo potom slobodnim bacanjem Downsa Zadar dolazi i do okruglih 76-46.

Do kraja susreta priliku da osjeti parket Višnjika u službenoj utakmici po prvi put je dobio i novajlija u momčadi, Miro Bilan koji je svoje četiri minuta iskoristio za valorizaciju minus pet.

Završilo je visokom 88-65 pobjedom Zadra , a najefikasniji u pobjedi domaćina bio je Ružić sa 16 koševa, Perić i Stipčević dodali su po 14 dok je Rančić ubacio 10.

U redovima gostiju najbolji su bili bivši igrači Zadra: Ivan Grgat koji je zabio 19 koševa, Štemberger koji ubacio 14 i Jure Ružić sa 11 koševa.

KK Zadar - KK Široki 88-65 (31-18; 14-19; 25-9, 18-19)

KK Zadar: Rančić 10, Perić 14 (6 ol.), Stipčević 14 (5 as.), Boisa 6 (8sk.), Batur 6, Ružić 16 (5sk.), Bilan, Downs 6, Morović 5, Car 8, Škifić, Plaisted 3 (6sk.)

KK Široki: Štemberger 14, Petković, Planinić 2, Čolak, Mileković, Siriščević 7, Špralja 6, Puljko 2, Ružić 11 (5sk.), Mason 4, Grgat 19.