Neočekivan poraz Širokog kod Vogošće

HKK Široki Brijeg, HKK Zrinjski, HKK Široki Brijeg, kk spars, HKK Široki Brijeg, KK Radnik, HKK Široki Brijeg, KK Student, HKK Široki, KK Student, HKK Široki Brijeg, KK Vogošća, HKK Široki Brijeg, HKK Široki, OKK Sloboda, kk Sloboda, HKK Široki, OKK Sloboda, HKK Široki Brijeg, KK Kakanj, HKK Široki Brijeg, HKK Zrinjski, HKK Široki Brijeg, KK Radnik, Igor Jelčić, HKK Široki Brijeg, HKK Široki Brijeg, KK Igokea
...(22:16, 28:28, 10:13, 15:10) što je svakako veliki kiks, ali ako Širokobriježane nešto može tješiti to je spoznaja da je i Sloboda na svom gostovanju kod Bošnjaka, također neočekivano, poražena, pa je Široki i dalje u minimalnoj prednosti što se tiče te njihove međusobne borbe za Ligu 6 za prvaka.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu i poveo 7:0 (trice Warnera i Vranića, slobodno bacanje Fazlića), nešto kasnije već i sa dvoznamenkastih 14:4 da bi tada uslijedila gostujuća 6:0 serija, pa su smanjili na 14:10. Prva četvrtina na kraju završava prednošću domaćih 22:16.

Vogošća je izvrsno otvorila i drugu četvrtinu, te serijom 8:0 stigla do najvećeg vodstva na utakmici od 30:16. Ipak, sredinom tog drugog razdoblja igre gosti su smanjili na 35:29, a Vogošća je šest poena viška zadržala i do poluvremena susreta - 52:46. U tih prvih 20 minuta odlična je bila domaća trica - 7/14.

Početkom drugog poluvremena domaćini prednost još jednom dižu na dvoznamenkastu razliku - 54:44, ali Široki igra kudikamo bolje, pa malo pomalo smanjuje zaostatak, te poenima Karačića na isteku treće četvrtine smanjuju igrači Damira Vujanovića na već itekako podnošljivih 60:57.

Tricama Daria Drežnjaka početkom zadnje dionice Široki je došao u vodstvo od 63:61, no serijom 11:0 domaćin ponovno odlazi na 72:63. Događaju se u tih par minuta nesvakidašnje greške u gostujućim redovima, a Vogošća sve to znalački koristi i dolazi u lijepu poziciju za pobjedu. Domaćin će do kraja stečenu prednost čuvati i rutinski slaviti sa 75:67.

Širokobriježani su se nadali pobjedi, međutim Vogošća je bila bolja i stigla do svoga tek drugog trijumfa u sezoni, dok su Širokobriježani sada na polovičnih 6:6.

Vogošću je do pobjede predvodio Angelo Warner s učinkom od 20 poena, 6 asistencija i 4 skoka, dok je Nedim Mustafica zabilježio 15 poena i 8 skokova. Najbolji kod gostiju iz Širokog bili su Ivan Karačić s 12 poena i 11 skokova, te Markus Lončar s 12 poena i 6 skokova.

Dodajmo kako je u večerašnjem susretu za Široki debitirao Amerikanac T.J. Cromer, međutim na parketu je proveo svega pet minuta uputivši za to vrijeme jedan šut kojega nije pogodio, pa je u ovom trenutku teško govoriti koliko je eventualno širokobriješka momčad dobila njegovim angažmanom.