FOTO/VIDEO  NBA liga: Cleveland Cavaliersi su novi stari prvaci Istočne konferencije

Golden State Warriors, Kyrie Irving , lebron james, NBA liga , lebron james, Golden State Warriors, Cleveland Cavaliers , lebron james, Kyrie Irving , NBA liga , lebron james, NBA liga , lebron james, NBA liga , lebron james, Cleveland Cavaliers , Boston Celtics, Kyrie Irving , Clevaland Cavaliers, lebron james, NBA liga , NBA liga , Kyrie Irving , lebron james, NBA liga
Cavsi su poput uragana ušli u susret i već u prvoj četvrtini usmjerili utakmicu na svoju stranu. Nakon prve dionice imali su 16 koševa prednosti (43:27), oborivši klupski rekord po broju postignutih koševa u jednoj četvrtini u doigravanju. Do poluvremena je bilo +18 (75:57), a na koncu treće dionice ogromnih +35 (109:74). Boston je u zadnjoj četvrtini uspio tek malo ublažiti poraz.

LeBron James je standardno dominirao s 35 koševa te po osam skokova i asistencija, a najveću pomoć imao je u Kyrieju Irvingu koji je ubacio 24 koša. Kevin Love dodao je 15 uz 11 skokova, dok je Deron Williams ubacio 14.

LeBron je s ovih 35 koševa prestigao Michaela Jordana na listi najboljih playoff strijelaca. Kralj James je sada na vrhu s 5.989 koševa, dva više od Jordana. Serija protiv Warriorsa LeBronu će biti impresivno sedmo uzastopno finale.

"Ja nisam strijelac. Ne želim biti zapamćen samo kao strijelac. Ja sam igrač, samo me stavite na teren i ja ću pronaći put do pobjede," kazao je.

Boston je bio bez prve zvijezde Isaiaha Thomasa, a njegove odgovornosti preuzeo je Avery Bradley koji je bio prvi strijelac s 24 koša. Gerald Green ubacio je 14, Jae Crowder 11, a Terry Rozier 10 koševa.

"Nakon očajnog prvog poluvremena vjerovao sam kako još nije sve izgubljeno. Međutim, u trećoj četvrtini su nas uništili," kazao je Bostonov trener Brad Stevens.