NBA: Boston poveo 3:2 u finalu

Bryant je ubacio 38 koševa i dodao 5 skokova i 4 asistencije, ali su potpuno zakazali njegovi suigrači od kojih je samo Pau Gasol sa po 12 koševa i skokova imao dvoznamenkast učinak.

S druge strane, kompletna petorka Celticsa dala je svoj doprinos u pobjedi. Paul Pierce imao je 27 poena, Kevin Garnett i Rajon Rondo po 18, a Ray Allen ubacio je 12 poena.

Momčadi su u prve dvije četvrtine bile izjednačene, a Celticsi su se odlijepili pred kraj treće kada odlaze na plus 13 (71:58). Minutu i pol prije kraja utakmice Lakersi dolaze na minus (87:82), no više od toga nisu mogli.

Serija se sada ponovno seli u Los Angeles, gdje će se u utorak igrati šesta, a eventualna sedma odlučujuća utakmica u četvrtak. Bostonu će za drugu titulu u posljednje tri godine biti dovoljna jedna pobjeda.