FOTO  Košarkaši Zrinjskog u zadnjoj sekundi došli do pobjede nad Kaknjom

Zrinjski kakanj

U 2. kolu košarkaške Lige BiH HKK Zrinjski je večeras na svom parketu dočekao KK Kakanj. Plemići su u prvenstvo ušli porazom na domaćem terenu od Širokog Brijega i večarašnja utakmica bila im je prigoda za popravni ispit. Ovaj puta trener Mustapić imao je na raspolaganju sve košarkaše.

Prva četvrtina završila je rezultatom 21:16.

Na odmor se otišlo s prednošću Zrinjskog 49:39.

Na početku treće četvrtine velika serija gostiju za 49:46, a Zrinjski nakon toga ubacuje trojku za 52:46. Do kraja treće četvrtine izjednačena igra i u zadnju četvrtinu se ulazi sa 66:61.

Sredina zadnje četvrtine donosi vodstvo Plemića 75:68. Tri minute do kraja gosti dolaze na 78:76, a zatim i do poravnanja 78:78. Gosti u  idućem napadu dolaze i do vodstva 78:80. Zrinjski poravnava iz slobodnih bacanja, te 50 sekundi do kraja i do vodstva 82:80. Kakanj poranava, a Zrinjski trojkom dolazi do 85:82, a do kraja su 24 sekunde. Gosti sve vraćaju i 12 sekundi do kraja je 85:86. I onda prava drama u kojoj Zrinjski u zadnjoj sekundi preko Bjelice dolazi do pobjede 87:86.

Najefikasniji kod domaćih bio je  Bjelica sa 19 poena, dok je Ryan Bruggeman postigao 18. Kod gostiju Dedić  je ubacio a 28 poena.