Košarkaši Zrinjskog nakon produžetka slavili u Čapljini

kosarka, Zrinjski, Čapljina, derbi

Košarkaši Zrinjskog u hercegovačkom derbiju slavili na gostovanju u Čapljini nakon produžetka s 102:99.

Plemići su dobro otvorili susret i nakon tri minute igre imali vodstvo 11:5. No, Čapljina na krilima Lužaića preokreće rezultat u svoju korist. Prvu četvrtinu domaćin je riješio u svoju korist s 28:21, a na poluvrijeme odlazi s prednošću 49:46.

U trećoj četvrtini ponovno bolja igra Mostaraca koji u posljednjih deset minuta ulaze s vodstvom 70:67.

Prava drama odvijala se u završnici susreta. Zrinjski je imao vodstvo 90:87, ali je Ivelja realizirao napad Čapljine i dodatno slobodno bacanje za odlazak u produžetak.

U dodatnih pet minuta važne trice su pogodili Bjelica i Danilović i odveli Zrinjski do druge uzastopne pobjede.

Aleksandar Danilović s 37 poena bio je najefikasniji igrač Zrinjskog, dok je u Milan Lužaić postigao 31 koš za Čapljinu.