Košarkaši OKK Slobode u dramatičnoj završnici bolji od igrača Proma

OKK Sloboda, košarkaši, BIH, Donji Vakuf, kk promo

Izuzetno borbenu i utakmicu s dramatičnom završnicom odigrali su večeras u Donjem Vakufu košarkaši Proma i tuzlanske OKK Slobode.

Domaći košarkaši poraženi su rezultatom 75:78 (18:23, 16:21, 19:16, 22:18), u susretu u kojem su imali posljednji napad i kod rezultata 75:77 mogućnost produžetka ili čak pobjede. Međutim, Sedin Karavdić neshvatljivo je pogriješio u zadnjem napadu poklonivši loptu Saniju Čampari koji je potom fauliran i iz slobodnih bacanja je postavio konačan rezultat - 75:78.

Domaći su, inače, bolje otvorili utakmicu, poveli su 10:4, a OKK Sloboda je prvi put prednost stekla u 7. minuti (13:14), pogotkom Waltera Denzela Gregga.

U drugoj četvrtini igrači Damira Mulaomerovića došli su do +14, ali su Donjevakufljani borbenom igrom polako stizali rezultat da bi u posljednjoj minuti pogotkom Imrana Fazlića poveli 74:73.

No, Robert Rikić je iz slobodnih bacanja vratio prednost OKK Slobodi (74:75), Karavdi je izjednačio na 75:75, da bi Gregg 25 sekundi prije kraja donio prednost Tuzlacima od 75:77.

I tada se dogodio ključni trenutak završnice, velika greška Karavdića koja je omogućila Tuzlacima da zabilježe vrijednu pobjedu.