KK Zadar-KK Široki Brijeg 74:80

Svoj deveti ovosezonski poraz u NLB ligi, Zadrani su režirali u prvom poluvremenu kada su Širokom dopustili da napravi čak 16 poena prednosti (30-46).

Gosti predvođeni dvojcem Zadrana, Vedranom Morovićem (20 poena, 5 asistencija, trica 4/5) i Šimom Špraljom (15 poena, 6 skokova) od prvog su trenutka znali po što su došli, i kako to ostvariti. Sjajnom prvom četvrtinom stvorili su nervozu u redovima Zadra, u kojoj se izgubila i igra i koncentracija i dalje je samo bilo odrađivanje posla. Premda su domaći u drugom poluvremenu nekako stigli na minus tri, gosti nisu gubili glavu, i organiziranom igrom samo su pogurali Zadar u rupu koju si je domaćin sam iskopao.

Zadrane je u novom porazu predvodio Jakov Vladović sa 22 poena i 7 skokova, Pavle Marčinković ubacio je 14 uz 8 skokova, a Car 12 uz očajan šut iz igre 2/11. Kolika je bila nevoza sugerira i šut nekih drugih Zadrovih prvotimaca - Brown 3/15 iz igre, Ivanov 1/6 s linije slobodnih bacanja.

Široki je odmah na startu poveo sa 0-4 i najavio da je u Zadar došao po puni pljen. Iako su Zadrani koševima Cara, Vladovića i Marčinkovića poveli 7-4, i vodili 11-8 u šestoj minuti, Široki je svoju bolju igru kapitalizirao 4-18 serijom do kraja prve četvrtine.

KK Zadar - KK Široki (foto:Saša Čuka)

Seriju je otvorio Špralja, koš je dodao Ramljak, a onda je Grgat svojom mini serijom od pet koševa postavio 11-16. Uslijedio je koš Marčinkovića, no odgovor Širokog bio je strahovit. U 10-0 seriji Morović je ubacio dvije trice i odveo goste na 13-26.

U drugu četvrtinu ušlo se rezultatom 15-26, i premda je Vladović smanjio tricom, Špralja odmah uzvraća istom mjerom i gosti održavaju dvoznamenkastu prednost. Tek se raspoloženi Vladović drznuo koji put spustiti razliku ispod deset, no onda Morović i Štemberger novim dalekometnim ubačajima i Špralja bacanjima odvode goste do plus 18 (23-41) u 16. minuti.

Na poluvrijeme se otišlo sa plus 16 za goste (30-46), a domaći su priključak počeli hvatati nakon četiri minute kada je Vladović pogodio tricu i dvicu za 39-50. Nakon koša Ramljaka starijeg, Marčinković je pogodio novu zadarsku tricu za 42-52, a serijom bacanja Cara koji je pogodio 7 od 8 ponuđenih Zadar se primaknuo na 49-57 u 28. minuti.

Kako se igralo, tim bi se rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu, no unatoč rastrganoj igri, sjajni Vladović tricom s 12 metara u posljednjoj sekundi četvrtine postavlja posve dostižnih 52-57.

Posljednju četvrtinu otvorio je Špralja svojim 15. košem, no Zadar preko Cara i Browna odgovara i primiče se na 56-59 sedam minuta prije kraja.

No, u sljedeće dvije minute Zadrani su sve prosuli. Bezidejnost domaćih u napadu, Široki je kaznio na drugoj strani parketa i sa dvije trice (Pilepić, Morović) te košem Planinića vraća dvoznamenkastu prednost 56-67, pet minuta prije kraja.

Nervoza u redovima Zadra, ali i među gledateljima tada je kulminirala, i Široki je do kraja susreta lako obranio visoko vodstvo i posve zasluženo slavio rezultatom 74-80.

KK Zadar - KK Široki 74-80 (15-26, 15-20, 22-11, 22-23)

KK Zadar: Car 12, Vladović 22 (7 sk), Batur 7, Tomas 2, Ramljak, Dundović, Marčinković 14 (8 sk), Ivanov 7, Brown 8, Bilan 2, Pelczmann, Vlaić

KK Široki: Štemberger 5, Planinić 13 (7 sk), Pilepić 7 (5 sk), Naletilić, Bilinovac, Ramljak 8 (5 sk), Persić, Špralja 15 (6 sk), Novak, Barać 5, Morović 20 (5 as), Grgat 7

izvor: ezadar.hr