FOTO  Igokea slavila u Čapljini, domaćin pružio sjajan otpor ABA ligašu

kosarka, KK Igokea

Košarkaši Igokee slavili su na gostovanju kod Čapljine s 85:80. Domaći košarkaši pružili su odličan otpor ABA ligašu i bili su u egalu sve do završnice utakmice.

Serijom 12:0 gosti su prvu četvrtinu riješili u svoju korist s 22:12. No, Čapljina je već na otvaranju  druge četvrtine tricama Milina i Berbakova stigla do poravnanja 23:23.

Igosi su zatim bili u prednosti sve do posljednje sekunde prvog poluvremena kada Ivelja pogađa tricu sa svoje polovice za minimalno vodstvo Čapljine 35:34.

Tijekom treće četvrtine Igokea je konstantno bila u prednosti, a u posljednjih deset minuta ušlo se kod rezultata 60:56 za goste.

Otpor Čapljinaca je slomljen tek minutu i dvadeset sekundi prije kraja. Simeunović je poentirao za prednost Igokee 77:69.

Pobjedu su potvrdili Tomas i Evans koji su bili sigurni da linije za slobodna bacanja.

Đorđe Gagić 22 i Keenan Evans 20 poena bili su najefikasniji kod Igokee. U ekipi Čapljine dobru partiju pružili su Vladimir Ivelja s 16 i Matija Milin koji je ubacio 15 koševa.