FOTO  HKK Zrinjski: Velika pobjeda Plemića u Sarajevu nad Bosnom

bosna zrinjski
Bila je to posve drugačija utakmica od one koji su isti protivnici odigrali prije neki dan u okviru ABA 2 Lige.

Domaći su na početku imali vodstvo koje je u jednom momentu iznosilo i 11. razlike. Zrinjski se nakon toga vraća, i dovodi utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Na odmor se ide poravnatim rezultatom 40:40.

U trećoj četvrtini Zrinjski igra bolje, i to se ogleda rezultatom na kraju ove dionice koji glasi 54:60.

U zadnjoj četvrtini Zrinjski igra svoju igru, a Plemići ne dopuštaju Bosni da dovede utakmicu u neizvjesnu završnicu. Mudrim igrom Zrinjski je čuvao prednost, ili na kraju u zadnjoj minuti Bosna pravi seriju i dolazi na samo dva poena manje 76:78, a sat je pokazivao još 25. sekundi. Nakon drame u tim zadnjim sekundama Zrinjski ipak dolazi do velike i zaslužene pobjede rezultatom 79:84.

Zrinjski je do pobjede vodio fenomenalni Ramljak sa 17 koševa. Ljuljić je dodao 15, Sokolović 12, Brumiit 11, Igrutinović 10, Smajlagić 9 koševa. Kod Bosne bolji od ostalih bio je Branford sa 24 koša.

Ekipa portala čestita Plemićima na pobjedi.