FOTO  HKK Zrinjski: Pobjedom nad Bosnom Plemći na korak od Lige 6

Bosna-Zrinjski
S obzirom da je Bosna već bila u nižem rangu, a Zrinjskom je trebala pobjeda očekivala se jedna laka utakmica, ali su nazočni gledatelji gledli pravu dramu koja se nastavila  i u produžetku.
Prva četvrtina bila je dosta izjednačena i završila je rezultatom 16:15.

Zrinjski u drugoj četvrtini preuzima vodstvo, a na poluvrijeme se ide rezultatom 37:40.

U trećoj četvrtini Plemići dodatno povećavaju vodstvo, te su u zadnju četvrtinu ulazi rezultatom 58:64. U zadnjoj četvrti potpuna dominacija Zrinjskog koji ima u jednom momentu prednost 58:70. I kada smo mislili da je sve gotovo Bosna se vraća u igru, te poravnava na 74:74, a Zrinjski preko Šutulovića vraća vodstvo na 74:76. Nakon toga 4 poena domaćina za vodstvo 78:76, a malo zatim i 79:76. 8 sekundi do kraja Princ ubacuje dva poena za 79:78. U zadnjem napadu Bosna povećava na 81:78, a Princ ima tri slobodna bacanja u zadnjim sekundama koje iskorištava za 81:81 i produžetak.

U produžetku odlično raspoloženi Princ postiže 4 koša za novo vodstvo Zrinjskog 81:85, a zatim isti igrač ubacuje tricu za 81:88, a  Šutulović povećava na 81:90. Do kraja susreta domaćim se opet vraća u susret te 23 sekunde do kraja Zrinjski ima samo 94:96. Demić ubacuje jedno slobodno za 94:97, a najbolji igrač Bosne Begagić pokušava za tri poena, ali ne uspijeva. Do kraja Zovko pogađa jedno slobodno za 94:98, a Mujić smanjuje na 96:98. Demić ponovo ubacuje jedan koš za 96:99, a do kraja Watson samo smanjuje za konačnih 97:99.

Zrinjski su do veoma važne pobjede u Sarajevu vodili Princ s 22, I. Petrić  i Šutolović sa po 16 poena. Kod Bosne bolji od ostalih bili su Begagić s 28 i Watson s 22 koša.

Posljednje kolo HKK Zrinjski na svom parketu dočekuje KK Leotar.