HKK Zrinjski: Plemići na gostovanju razbili KK Bošnjak rezultatom 75:91

HKK Zrinjski, kk bošnjak
Bila je to utakmica 20 kola Lige 11 KSBiH.

Zrinjski je bio izraziti favorit uoči ove utakmice, a domaći su se potajno nadali da mogu iznenaditi Plemiće.

U prvoj četvrtini gledali smo dominaciju HKK Zrinjski i na kraju iste rezultat je bio 15:28. U drugoj četvrtini domaćini se dižu, te uspijevaju doći do rezultatske neizvjesnosti. Na odmor se ide s minimalnim vodstvom HKK Zrinjski 42:44.

Na početku treće četvrtine domaći dolaze i do minimalne prednosti, ali onda se Zrinjski ponovo budi i dobrom igrom zaključuje tu dionicu rezultatom 54:63.

U zadnjoj četvrtini Plemići nisu dozvolili nikakvo iznenađenje, te su utakmicu rutinski priveli kraju za konačnih i zasluženih 75:91.

Plemiće su do zaslužene pobjede vodili Demić sa 18 i Princ sa 17 koševa. Smajilagić je dodao 15, Miličević 14, Šmadan 9, Soloković 7, Ramljak 6 i Ljuljić 5 koševa.

Ovo je bila lijepa najava za utakmicu u kojoj su Plemići u četvrtak domaćini Vršcu u okviru 2ABA Lige.