FOTO  HKK Zrinjski-OKK Sloboda 84:82(39:46)

Utakmicu je došlo pogledati oko 300 navijača Zrinjskog.

HKK Zrinjski-OKK Sloboda 84:82 (20-29,19-17,24-17,21-19)

HKK Zrinjski: Šutalo, Lužaić, Pajić,Sokolović, Golema c, Zlomislić,Todorović, Miličević, Ljujić, Milinović, Ramljak

OKK Sloboda: Naletilić, Čibalić, Čerkezović, Božović, Tomić, Thondoiuf, Latifagić, Jakupović, Dedajić, Jovanović

Kako se i očekivalo utakmica je na otvaranju bila tvrda i neizvjesna ali Plemići od prve sekunde meča nisu imali potpunu kontrolu susreta.

Prva četvrtina završila je rezultatom 29:20 za goste iz Tuzle. U drugoj četvrtini Zrinjski je bio nešto bolji i dobija drugu četvrtinu sa minimalnih 19:17.

Na odmor se otišlo s prednošću OKK Slobode 46:39.

U trećoj četvrtini Plemići agresivnom  i boljom igrom od gostiju uspjevaju dobiti četvrtinu  sa 24:17 i izjednačiti ukupni rezultat na 63:63.

U četvrtoj četvrtini nastavlja se neizvjesna i tvrda borba sa veoma neugodnim gostima ali Plemići dobijaju i četvrtu četvrtinu.

Na kraju minimalna ali zaslužena pobjeda Plemića 84:82 .

Svi košarkaši Zrinjskog odigrali su sjajnu utakmicu. Todorović je postigao 16 poena i 6 skokova, Ramljak je ubacio 22 uz 6 skokova. Ljujić 9 košava uz 6 skokova, Šutalo 13 poena i Miličević 17 poena i 8 skokova.

Kod gostiju najbolji je bio Božović 19 poena i 13 skokova, Naletilić 12 poena ,Šibalić 15 poena  i Tondoiuf 17 poena