FOTO  HKK Zrinjski - KK Bosna 74:67

zrinjski - bosna
Zrinjski u ovaj susret ušao sa prve pozicije nakon dvije velike pobjede, a i gosti iz Sarajeva nisu došli u Mostar s bijelom zastavom.

I ova utakmica, kao i ona protiv Širokog Brijega napunila je dvoranu na Bijelom Brijegu tako da su Plemići imali i veliku potopru s tribina.

Prva četvrtina pripala je gostima iz Sarajeva rezultatom 14:21. Domaći košarkaši do prvog vodstva stižu u 16. minuti kada rezultat glasi 27:26 za Zrinjski. Na odmor se odlazi prednošću Zrinjskog 31:30.

Treća četvrtina završava rezultatom 45:42 za Zrinjski. Tri minute prije kraja utakmice rezultat je bio izjednačen 56:56. 26 sekundi prije kraja rezultat je glasio 61:58, da bi 12 sekundi prije kraja utakmice rezultat glasio 61:61, te se ušlo u produžetke.

U produžetke Zrinjski je krenuo dosta odlučnije te je 2,20 minuta do kraja rezultat glasio 69:61, a dvije minute do kraja Mostarci su imali rezultat 71:61.

Deset sekundi prije kraja rezultat je glasio 73:67, a krajnji rezultat utakmice glasi 74:67.

Tourre Murray 20 i Sven Smajlagić 13 poena vodili su Zrinjski do pobjede, u  kod Bosne po 18 koševa postigli su Bradford i Washington.