FOTO  HKK Zrinjski-KK Borac 72:75

Iako su košarkaši Zrinjskog vodili gotovo cijelu utakmicu, na kraju su zasluženo izgubili ponajprije zahvaljujući svojim pogreškama. Košarkaši Zrinjskog dobro su otvorili utakmicu i poveli sa 8:0, ali nakon toga gosti se potpuno vraćaju i poravnavaju na 8:8. Košarkaši Borca čak prelaze i u vodstvo, ali Zrinjski do kraja četvrtine uspjeva povezati konce i završiti prvu dionicu sa 21:19.

Druga četvrtina počinje kao i prva. Zrinjski pravi 6:0, a gosti se opet vraćaju u utakmicu svojom serijom. Na poluvrijeme se ide rezultatom 37:34.

Drugo poluvrijeme opet Zrinjski otvara odlično, te košarkaši Zrinjskog kontroliraju rezultat. Kada se činilo da će Zrinjski napraviti soldnu zalihu za zadnju četvrtinu, opet slijedi neshvatljivi pad u igri što gosti koriste za povratak u utakmicu. Treća četvrtina završava 53:48.

U zadnjoj četvrtini košarkaši Zrinjskog uspijevaju opet prosuti vodstvo što koriste gosti koji u završnicu ulaze sa 4 poena prednosti 66:70. U dramatičnoj završnici Zrinjski je 1 sekund i 58 stotinki uspio preko Jonesa poravnati na 72:72. Kada su se očekivali produžeci u zadnjoj stotinki sekunde Blanuša pogađa trojku za slavlje i zasluženu pobjedu gostiju 72:75.

Košarkaši Zrinjskog su sami sebe pobijedili, uspjeli su prokockati vodstvo koje su imali, a koje je u jednom momentu iznosilo čak 12 poena razlike. Ponajprije su Plemići odigrali loše pod koševima, što je iskoristio centar gostiju Šturanović koji je ubacio 23 poena.

Kod Zrinjskog vrijedi istaći Hasandića koji je postigao 17 poena.

U srijedu igraju: Bosna ASA BHT - Čapljina Lasta, SL Takovo Leotar - Servitium i Mladost - Varda HE, dok se u četvrtak sastaju: Heregovac - Igokea i Vogošća - Čelik.