FOTO  HKK Zrinjski - HKK Široki Brijeg 78:69 (29-37)

Košarkaški derbi starih sportskih rivala i prijatelja privukao je u dvoranu na Bijelom Brijegu oko 500 gledatelja.

KKK Zrinjski - HKK Široki Brijeg  78:69 (18-14, 11-23, 19-18, 30-14)

HKK Zrinjski:  Petrić, Knežević, Gilja, M. Zovko, Princ, Đurasović, Golemac ,  D. Zovko, ,Barać, Begić, Brumitt, Šamadan.

HKK Široki Brijeg: Soldo, Kaštropil, Močnik, Čolak, Perišić, Zubac, Karačić, Čović, M.Drežnjak,D.Drežnjak, Batinić, Damjanović

Plemići su dobili prvu četvrtinu rezultatom 18-14 ,a u drugoj četvrtini gosti iz Širokog Brijega preuzimaju inicijativu dok sa druge strane Plemićima ništa ne uspjeva a procenat šuta kod Plemića na kraju prvog poluvremena bio je katasrofalnih 30%, dok kod  gostiju učinak šuta bio je više od 50%. U trećoj četvrtini  Plemići poboljšavaju igru i šut i sa mršavih 19-18 dobijaju treću četvrtinu, ali šut još uvjek katasrofalan samo 36%. U četvrtoj Plemići igraju bolje odbranu i popravljaju svoje nišanske sprave ,gosti iz Širokog skoro 3 minuta igre nisu postigli ni koša. Plemići serijom od 12-1 i boljom igrom dobijaju i zadnju četvrtinu što je bilo dovoljno za pobjedu.

Plemići su na kraju zasluženo pobjednici hercegovačkog derbija.

Draško Knežević kod pobjednika postigao je 23 koša i 5 asistencija , a Božo Đurasović 20 koševa i 11 skokova , Šamadan 13 koševa i 8 skokova. Kod HKK Široki Brijeg  bolji od ostalih bili su: M.Drežnjak 7 koševa i 5 skokova, D.Drežnjak 12 koševa i 11 skokova  Močnik, 18 koševa, Karačić  s 4 koša i 9 skokova, Kaštropil 16 koševa i 9 skokova