FOTO/VIDEO  HKK Široki Brijeg-KK Partizan 78:82

HKK Široki, KK Partizan, ABA liga

Bila je to utakmica odigrana pred oko 4000 gledatelja, u kojoj se pobjednik nije znao do zadnje sekunde, a košarkaši Širokog nisu imali nimalo straha pred momčadi koja je prije par dana svladala veliki Real iz Madrida.

Utakmica je počela vodstvom Partizana 4:0, a kraj prve četvrtine donio je vodstvo gostiju 11:16. U drugoj četvrtini košarkaši Širokog uz potporu punu dvorane dostižu vodstvo gostiju, te do odmara uspijevaju poravnati rezultat na 32:32.

Treća četvrtina opet pripada gostima koji je rješavaju u svoju korist, te se u zadnju četvrtinu ulazi sa rezultatom 49:58. Zadnja četvrtina donijela je uzbuđenja kakva i dovode publiku u košarkaške dvorane. Gosti su imali vodstvo, a košarkaši Širokog su konstantno bili na korak do poravnanja. U samoj završnici utakmice Široki je uspeo da stigne Partizana i dođe na minus dva poena. Milosavljević je nakon toga pogodio dva slobodna bacanja, a desetak sekundi kasnije Ejsi Lou je promašio jedno pa je Široki imao priliku da tricom poravna. Igrači Partizana napravili su prekršaj i na kraju su ipak uz malu dramu uspjeli zadržati prednost.

Na kraju je ipak presudilo iskustvo i Partizan je slavio rezultatom 78:82.

Kod Partizana Ejsi Lou bio je najefikasniji sa 18 , dok je Nikola Peković ubacio 17 koševa. Kod Širokog Peršić je postigao 17, a Pilepić 16 koševa.