HKK Brotnjo-HKK Posušje 79:70

Vrhunski potezi na terenu, sjajno i korektno navijanje s obje strane i kvalitetno suđenje sudačke trojke najbolje oslikavaju ambijent sinoćnje utakmice.

Na krilima kapetana Nikole Leske košarkaši Brotnja su slavili rezultatom 79:70 i time osigurali prvu poziciju u doigravanju za prvaka.

Brotnjo je utakmicu otvorilo sa 6:0. Gosti ubrzo uzvraćaju i preko Ćuture i Mustapića poravnavaju rezultat. Kapetan Lesko i Rubin domaćima donose prednost + 5, 11:6 međutim iskusni Mustapić s dvije trice ponovno poravnava na 18:18. Prvu četvrtinu tricom zaključuje Buhač za 21:18.

U istom ritmu igralo se i u nastavku susreta. Gosti drugi dio otvaraju serijom 4:0 te prelaze u vodstvo 22:21. Nošeni navijanjem 500-tinjak navijača, Posušaci su preko tandema Rezo-Ćutura stalno prijetili i na poluvrijeme se odlazi minimalnom prednošću Brotnja 35:34.

Isti dvojac početkom treće četvrtine Posušju donosi prednost +4, 39:43.  Trener domaćih Nedjeljko Zelenika zove time-out nakon čega uzvraća serijom 7:0 i koševima Buhača i Leske prelazi u vodstvo 46:43. No, u sljedećem napadu tricom poravnava kapetan Ćutura. Otpor gostiju Brotnjo je slomilo tek u posljednjim minutama četvrtine kada koševima Planinića, Leske i Brečića odlazi na + 9, 61:52.

Borbeni gosti se ni tada nisu predali i preko iskusnog Mustapića dolaze na zaostatak - 4, 63:59. Međutim, u tim trenutcima odgovornost preuzimaju Brečić i Buhač koji vraćaju na +9 68:59 i time potvrđuju pobjedu u ovome susretu.

- Zadovoljan sam igrom momčadi i cjelokupnim ambijentom koji je vladao na sinoćnjoj utakmici. Čestitam gostima na korektnoj igri kao i svim navijačima koji su stvorili prvorazredni ambijent - kazao je trener Brotnja Nedjeljko Zelenika.

Košarkaši Brotnja pobjedu su proslavili sa svojim vjernim navijačima Grdanima.

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 900. 18. kolo Lige Herceg-Bosne. BROTNJO - POSUŠJE 79:70 ( 21:18, 14:16, 26:21, 18:15). Suci: Obradović, Okuka i Drmić.

BROTNJO: Barbarić, Grbavac, Rubin 6, Volarić, Lesko 25, Brečić 19, Ćorić, Buntić 2, Kordić, Buhač 15, Planinić 12, Bevanda.

POSUŠJE: Rezo 13, A. Ramljak, Ćutura 14, Jukić, Begić 11, J. Penava 2, M. Ramljak 12, Mustapić 18, Vranješ, I. Ramljak, I. Penava.