FOTO  Zrinjski slavio protiv Slobode

HKK Zrinjski
U desetom kolu prvenstva BiH košarkaši Zrinjskog pobijedili su na domaćem terenu ekipu Slobode s 80:74 (18:15, 19:23, 25:18, 18:18)

Mostarci su tako prekinuli seriju poraza u prvenstvu, te podigli razinu samopouzdanja uoči gostovanja u Čapljini idućeg vikenda.

Prve poene na susretu postigla je Sloboda, a zatim je Zrinjski serijom 6:0 preuzeo vodstvo koje je održavao do sredine druge četvrtine. Gosti su tada poveli 22:21, da bi tricom Manjgafića na odmor otišli s minimalnim vodstvom 38:37.

Sloboda je sjajno otvorila nastavak susreta i ubrzo došlo do prednosti osam poena (51:43). No, Zrinjski tada na krilima Glogovac radi seriju 12:0 i ponovno dolazi do prednosti.

Otpor gostiju definitivno je slomljen tri minute prije kraja kada je Gunjina tricom Zrinjskom donio vodstvo 74:64. Danilović je u završnici bio mirne ruke sa slobodnih bacanja i potvrdio treću pobjedu Plemića.

Najefikasniji u ekipi Zrinjskog bili su Stefan Glogovac sa 18 i Aleksandar Danilović koji je postigao 16 koševa, kod gostiju sjajan je bio Fahrudin Manjgafić sa 17 poena.