FOTO  HKK ''Čapljina – Lasta'' – HKK ''Borac Nektar'' 65:80

Iako su navijači i ljubitelji čapljinske košarke očekivali pobjedu, jer bi ona značila mogući plasman u Ligu 4, to se večeras nije dogodilo. Najbolji pokazatelj toga je i oko 800 gledatelja koji su unatoč tome što je Velika subota došli podržati svoje ljubimce.

Na samom početku Čapljinci su poveli sa nekoliko koševa razlike, no gosti veoma brzo sustižu rezultat i od 5. minute drže kako rezultatsku tako i igračku prednost nad domaćom ekipom. Prva četvrtina završila je rezultatom 22:27, dok se na poluvrijeme otišlo rezultatom 37:50.

U drugom poluvremenu potpuni potop čapljinske ekipe, koja treću četvrtinu gubi rezultatom 52:65, da bi konačan rezultat bio 65:80.

Ovim porazom košarkaši Čapljince oprostili su se od Lige 4, koja više ni matematički nije dostižna. Razočaranje nisu krili ni navijači, koji su ogorčeni napuštali dvoranu prije kraja utakmice, a koji su očekivali da će naše košarkaše gledati u Ligi 4. Nažalost, to treneru Hrvoju Vlašiću i njegovim košarkašima nije uspjelo.

Ostatak gledatelja koji je ostao u dvorani velikim pljeskom pozdravio je i domaće i gostujuće košarkaše, posebice igrača Borca Marka Jagodića, koji je prošle godine nastupao za HKK ''Čapljina - Lasta''.

Čapljince su predvodili Brkić sa 24, Fekete sa 22 i Pelkić sa 8 koševa, dok su u redovima gostiju najbolji bili Simonović sa 16, Vranješ sa 15 i Jagodić sa 13 koševa.