FOTO  HKK Brotnjo ponovo u društvu najboljih

KK Split, DINO RAĐA, HKK Brotnjo
Početak susreta obilježila je igra koš na koš i tek u posljednjim trenutcima Buhač tricom donosi prednost Brotnju 19:16.

U drugome dijelu gosti preko Planinića odlazi na + 6, 26:20, no, ubrzo nakon toga Brotnjo gubi nekoliko lopti i Posušje se vraća preko Penave na - 1, 32:33.

Domaći u treći dio ulazi serijom 4:0 za prednost + 36:35 a nedugo nakon toga koševima Begića i tricom Mustapića na + 7, 44:37. Brotnjo u igru vraćaju Planinić, Buhač i Lesko i serijom 11:0 donose Brotnju prednost 48:44. U posljednjim sekundama trećega dijela uzvraća Begić za ponovno vodstvo domaćih 49:48.

Posljednji dio igre bolje otvaraju domaći koji preko Mustapića odlaze na 55:51. Nakon serije promašaja s obje strane, Milan Brečić najprije poravnava na 55:55 a potom i tricom dovodi Brotnjo u vodstvo 58:55. U sljedećem napadu Čutura uzvraća za novo izjednačenje. Odgovornost u tim trenutcima preuzima ponovno Brečić koji pogađa iz slobodnih bacanja, a zatim i osvaja loptu nakon čega Čitlučani dolaze na 58:63. No, uporni Begić tri minute prije kraja tricom vraća na - 1, 62:61. U sljedećem napadu ponajbolji domaći igrač Čutura radi peti prekršaj a Brečić iz slobodnih bacanja pogađa za 67:62. U posljednjoj minuti Leko promašuje oba slobodna bacanja a točku na „i" za najvažniju pobjedu Brotnja u sezoni i osvajanje titule prvaka Herceg-Bosne u posljednjim sekundama susreta stavlja Rubin.