Euroliga: Barca dobila Fener 76:73

Ante Tomić, kosarka, Euroliga, Top 16 Euroliga, Top 16 Euroliga, kosarka, barcelona, Caya Laboral, Ante Tomić, ROKO LENI UKIĆ, Ante Tomić, Hrvatski reprezentativac, Top 16 Euroliga, barcelona, Ante Tomić, kosarka, Euroliga Top 16, barcelona, Top 16 Euroliga, kosarka, Ante Tomić, ROKO LENI UKIĆ, barcelona, Ante Tomić, barcelona, proglašen za MVP, dva puta u istoj sezoni, kosarka, Final Four, barcelona, Barcelona - Real, Maccabi Haifa, kosarka, Ante Tomić, EL Clasico, Dario Šarić, Ante Tomić, kosarka, košarkaška Euroliga, košarkaš, Ante Tomić, Mario Hezonja, EL Clasico, košarkaš, hrvatski košarkaši, Top 16 Euroliga, Ante Tomić, košarkaš, košarkaška Euroliga
Barca je ušla u dvoboj s 5-0, no domaćin se odmah vratio u igru. Prvu četvrtinu je tricom za vodstvo gostiju 18:23 zaključio Slovenac Boštjan Nachbar. Početkom druge četvrtine Katalonci su pobjegli i na plus osam, a domaćin se s pet uzastopnih poena Mahmutoglua vratio i potom prvim ubačajem Luke Žorića došao na samo koš zaostatka.Minutu prije poluvremena Fenerbahče je prvi put poveo ubačajem McCalebba. Na odmor se ipak krenulo s izjednačenim rezultatom, 39:39.

Gosti su opet bolje krenuli i u drugo poluvrijeme, te točno na polovini treće četvrtine poveli s 44:50, a u zadnjih 10 minuta krenulo se s rezultatom 56:58. Barca je uspijevala zadržati nekoliko koševa prednosti. Desetak sekundi prije zadnje zvuka sirene ipak drama. McCalebb je ubacio koš uz faul, promašio slobodno bacanje, a Bogdanović je uhvatio loptu i položio za minimalan zaostatak domaćina. Na drugoj strani Huertas je pogodio oba slobodna bacanja, a tricu za produžetak s istekom vremena promašio je Bogdanović.

Kod domaćina po 15 poena postigli su Bjelica i Mahmutoglu, Bojan Bogdanović ubacio je 12, uz pet skokova, a Luka Žorić ostvario je dva poena i četiri skoka. Kod Barcelone najbolji je s 23 ubačaja, sedam dodavanja i tri skoka bio Marcelinho Huertas, 14 poena dodao je Brad Oleson, a naš Ante Tomić ostvario je pet poena, pet skokova i jednu asistenciju.

Maccabi je s 85:75 nadvisio Lokomotiv Kuban, u čijim redovima je Kruno Simon upisao šest koševa i četiri skoka.