Čapljina nadigrala Sloboda iz Tuzle rezultatom 88-76

Utakmicu je zaista obilježila dobra igra obe ekipe, gromoglasna podrška cjelokupne dvorane, ali i nažalost jako loše suđenje.

Nakon slabo odigrane prve četvrtine, koju su gosti dobili rezultatom 18 - 12, košarkaši trenera Ante Nazora sljedeće 3 četvrtine okreću u svoju korist. Već do poluvremena Čapljina je prešla u vodstvo i tako na odmor otišla rezutlatom 38 - 33. U nastavku utakmice Čapljina dobiva i treću i četvrtu četvrtinu, a konačar rezultat glasio je 88 - 76 ; a važna je činjenica da je Čapljina dobila utakmicu s 12 koševa razlike jer je na gostovanju u Tuzli domaćin bio bolji sa 11 koševa razlike ( 77 - 66 ).

U redovima Čapljine najefikasniji su bili Baković ( 24 ), Brkić ( 20 ) i Lerić ( 14 ), a odlične partije pružili su Raguž i Jerkić sa po tri trice, te Galić sa dvije trice.

U posljednjim sekundama utakmice Baković je pogodio za tri poena, što je donijelo Čapljini pobjedu rezultatom 88 - 76.

Sljedeću utakmicu košarkaši Čapljine igraju već u utorak, i to protiv ekipe Širokog Brijega. Ovo je četvrtfinalna utakmica Kupa Bosne i Hercegovine, a zakazana je za 19 sati u Gradskoj športskoj dvorani.