ABA 2 LIGA Košarkaši Širokog poraženi u Novom Pazaru

HKK Široki poražen od Novog Pazara
HKK Široki/Facebook

Košarkaši Širokog pretrpjeli su poraz na gostovanju kod Novog Pazara u susretu 15. kola regionalne ABA 2 lige. Domaći košarkaši svladali su bh. prvaka rezultatom 103:87 (26:22, 30:19, 27:23, 20:23).

Široki je dobro otvorio utakmicu i vodio je sve do pred kraj prve četvrtine, nakon čega domaći košarkaši preuzimaju vodstvo koje više nisu ispuštali.

Sredina drugog dijela pokazala se ključnom za krajnji ishod. U tom razdoblju Novi Pazar je pobjegao na 15 poena razlike (47:32) i riješio pitanje pobjednika.

U nastavku, Novi Pazar je kontrolirao igru te je rutinski priveo utakmicu kraju.

Bivši igrač Zrinjskog, Aleksandar Todorović s 24 poena predvodio je svoju momčad do pobjede, dok su kod Širokog Goran Filipović i Dario Drežnjak ubacili po 18 poena, a među efikasnijima su bili još i Mateo Drežnjak s 14 poena te Kraljević s 11 poena.

Iako su poraženi, košarkaši Širokog i dalje drže treće mjesto s omjerom 9-6.

Momčad Hrvoja Vlašića će u sljedećem kolu, koje je na rasporedu ove srijede, dočekati Lovćen.