FOTO  Judistima mostarske Borse čak 57 (medalja) mjesta za odlazak na državno prvenstvo

... zauzeli jedno od prva tri mjesta na ovom prvenstvu plasirali su se na državno prvenstvo  koje će se održati 13.04.2013. godine u Lukavcu.

Na natjecanju u Novoj Biloj natjecalo se oko 200 natjecatelja iz devet judo klubova. Članovi JK Vitez (Vitez), JK Hodovo (Hodovo), JK Željezničar (Sarajevo), JK Ippon (Travnik), JK Champion (Vogošća), FTM (Novi Travnik), JK Hercegovac (Mostar), JK Borsa (Mostar) i domaćin natjecanja JK Nova Bila (Nova Bila) pokazali su svoje borilačke vještine na tatamiju, a najboljim su pripale diplome i što je najvažnije odlazak na državno prvenstvo.

Borsa je imala 65 predstavnika u svim dobnim skupinama, a na kraju natjecanja joj je pripalo i prvo mjesto ekipno. Nije ni čudo jer su članovi Borse osvojili 57 mjesta za odlazak na državno prvenstvo.

- Amar Maksumić -73 kg U21

U borbama za treće mjesto izgubili su: Luka Bilan, Danijel Vidović, Ivano Stanić, Mate Marić, Tiho Bevanda, Vlado Zovko, Blaž Naletilić, Mihael Marić, Marin Prskalo, Danijel Šutalo, Tomislav Vučić, Marija Naletilić, Ana Zovko, Božo Šunjić, Jure Šunjić i Domagoj Jozeljić, te su na ovaj način ostali bez plasmana na državno prvenstvo ove godine.

Natjecanje se održalo po novim pravilima Europske Judo Unije (EJU), a ekipni poredak judo klubova u kojem je Borsa nadmoćno zauzela 1. mjesto: