Mostarac Petar Zadro u prvom kolu Europskog prvenstva protiv Crnogorca Jusufa Nurkovića

zadro petar

U konkurenciji više od 400 najboljih europskih judaša i judašica iz 42 zemlje boje Bosne i Hercegovine će u sljedeća tri dana braniti pet natjecatelja.

Izbornik Branislav Crnogorac u Poljsku je poveo Petra Zadru (u kategoriji do 66 kg), Branislava Bogadnića (do 100 kg) i Haruna Sadikovića (više od 100 kg), te Aleksandru Samardžić (do 70 kg) i Larisu Cerić (više od 78 kg).

Mostarac Petar Zadro član Judo kluba Borsa iz Mostara natječe se u kategoriji do 66 kg. Za protivnika u prvom kolu ima dosta nezgodnog protivnika iz Crne Gore Jusufa Nurkovića.

Nurković je u 2016. i 2015. godini osvojio u ovoj kategoriji državno prvenstvo Crne Gore, a na Europskom kupu u Sarajevu prošle godine zauzeo je 3. mjesto.

Naš predstavnik Petar Zadro prošlog mjeseca nastupio je na Afričkom kupu u Maroccu gdje je zauzeo odlično 7. mjesto. Ukoliko Petar svlada predstavnika Crne Gore ide na boljeg iz borbe Joao Crisostomo (Portugal) i Adrian Gomboc (Slovenija). U kategoriji do 66 kg natječe se 31 borac.