FOTO/VIDEO  Mostarac Petar Zadro seniorski judo prvak Bosne i Hercegovine

Judo klub Borsa na Državnom prvenstvu BiH

... natjecateljica iz 30 klubova sa područja Bosne i Hercegovine. Iz Mostara se plasiralo 11 judista, tj iz Judo klub Mostar jedna natjecateljica, a iz Judo kluba Borsa deset natjecatelja i natjecateljica.

U izuzetno jakoj konkurenciji Borsa je osvojila četiri medalje. Najsjajniju medalju osvojio je Petar Zadro u kategoriji -66 kg i na taj način postao seniorski prvak Bosne i Hercegovine. Na samo korak do naslova najboljega bio je i Amar Maksumić koji je u finalnoj borbi poražen od Mitra Mrdića člana trebinjskog Leotara. Amar Maksumić osvojio je srebrenu medalju u kategoriji -73 kg.

Dvije brončane medalje za Borsu osvojile su Mia Maksumić u kategoriji -52 kg i Josipa Bošković -70 kg.

U borbama za medalju poraženi su: Valentina Mihić (-57 kg), Ivana Šunjić (-63 kg), Jure Zovko (-60 kg), Rijad Maksumić (-73 kg) i Domagoj Marić (-81 kg). Isti su osvojili peto mjesto na ovome prvenstvu.

Sedmo mjesto na Državnom prvenstvu osvojio je Jozo Zovko (-60 kg).

Treneri Borse na natjecanju bili su: Željko Zadro i Leo Zovko.