Kup Jadrana 2010: KK Hercegovina bogatija za 21 odličje

KK Hercegovina
Na natjecanju su nastupili karatisti iz BiH, Slovenije, Crne Gore, Srbije, Italije, Mađarske, Austrije, Slovačke i Hrvatske. Članovi čitlučkog Karate kliuba Hercegovina na ovom natjecanju ostvarili su odličan rezultat osvojivši 21 medalju.

Zlato su osvojili: Morena Marinčić, Vinko Smoljan, Ivan Pervan, Ivan Matias Sivrić, Antonio Doko, Mario Prga i Marko Bevanda. Srebrom su se okitili: Tomislav Barbarić, Irena Prga, Jelena Zovko, Kristina Zovko , Ivan Planinić  i Anamaria Tomić dok su broncu osvojili Jure Bevanda, Vilma Krasić, Mario Pehar, Marko Prusina, Doko Kristian, Zoran Zovko, Magdalena Sivrić i Anđela Planinić.

Kup Jadrana je jedan od najstarijih karate turnira na ovim prostorima čije je prvo izdanje održano davne 1968. godine.