Širokobriježanin Ivan Kvesić osvojio broncu u Tokiju

Ivan Kvesić karate, bronca

Ivan Kvesić osvojio je broncu u kategoriji do 84 kg na turniru Svjetske karate lige u Tokiju.

Širokobriježanin Ivan Kvesić u jutarnjim satima po našem vremenu, došao je do još jedne medalje na putu Olimpijskih igara.

Ivan Kvesić natjecao se u kategoriji do 84 kg, a pobijedio je Makedonca Berata Jakupija s 1:0, predstavnika Bosne i Hercegovine Merisa Muhovića također s 1:0 i Kazahstanca Daniyara Yuldasheva s 2:1.

U polufinalu je izgubio od Iranca Poorshaba s 2:1.

Iako je izgubio u polufinalu, izborio je dvoboj za treće mjesto gdje je svladao Bjelorusa Antona Isakaua.

Rezultat je bio 3:3, ali zbog prednosti prvog poena, pobijedio je Ivan čime je osvojio broncu.

Na turniru u Tokiju, koji je ujedno i jedan od kvalifikacijskih za OI koje će se sljedećeg ljeta održati u istom gradu, sudjeluje 649 natjecatelja iz 79 zemalja. Uoči turnira Svjetske lige hrvatska karate vrsta obavila je šestodnevne zajedničke pripreme s reprezentacijom Japana u Tokamachiju.

Podsjetimo, Ivan je odabran za najboljega sportaša Grada Zagreba u 2018. godini. Trenutno živi i studira u Zagrebu. Osim mnogobrojnih uspjeha u karateu, važno je izdvojiti dva najveća, a to su europsko srebro i svjetsko zlato. On je treći Hrvat koji se okitio svjetskim zlatom u karateu, nakon Juniora Lefevrea 2000. i Danila Domdjonija 2008. godine.