Hercegovcu osam medalja i pehar iz Cetinja

Judo, Judo klub Hercegovac

Proteklog vikenda judaši Hercegovca sudjelovali su na međunarodnom judo turniru u Cetinju u Crnoj Gori.

Turnir je organizirao judo klub Crnogorac Cetinje, a okupio je oko 400 mladih judaša iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Albanije i Makedonije.

Ekipa od 10 članova Hercegovca izborila se za osam medalja i to tri zlata, jedno srebro i jedna bronca. Zlatne medalje osvojile su Katja Tomić, Nera Prce i Lorena Vučić, srebro je osvojila Nera Prce u kategoriji starijih a za bronce izborili su se Dominik Senkić, Fabian Galić, Ana Vranješ i Katarina Palac. Peto mjesto zauzela je Maria Kožul, sedmi je bio Stjepan Raič.  Još je nastupila i Vana Šarac ali ovog puta bez plasmana.

Osim medalja Lorena Vučić proglašena je i za najbolju djevojčicu turnira i dodijeljen joj je pehar.

Hercegovac je u ovoj godini sudjelovao na 34 natjecanja u devet zemalja (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Slovenija, Italija, Njemačka, Austrija i Mađarska) i s njih donio 363 medalje (129 zlata, 95 srebrenih i 139 brončanih).

Slijedećeg vikenda judaše najstarijeg mostarskog kluba očekuje međunarodni judo turnir u Mostaru.