Program devetnica i svetkovine Velike Gospe: Don Damir Stojić na uočnicu u Širokom Brijegu

Program devetnica i svetkovine Velike Gospe: Don Damir Stojić na uočnicu u Širokom Brijegu
Devetnice Velikoj Gospi u Širokom Brijegu započinju u ponedjeljak 6. kolovoza, a za brojne Širokobriježane i druge stanovnike Hercegovine ovo je jedan od najvažnijih duhovnih događaja tijekom cijele godine.

Večernji molitveni program Devetnice svake večeri započinje u 18 sati molitvom krunice, pripravom za sakramnet svete ispovijedi te pojedinačnom svetom ispovijedi. U 19 sati slijede zavjetne molitve i euharistijsko slavlje.

Program devetnica Velikoj Gospi
1. dan, 6. kolovoza - ponedjeljak
Tema: "Blago siromasima duhom: njihovo je kraljevstvo nebesko!"
Euharistijsko slavlje predvodi: don Mijo Šurlin, upravitelj svetišta Majke Božje Lurdske u Vepricu
Predmole: Studenti i fra Stanko Banožić, zlatomisnik
Pjeva: Veliki širokobriješki Zbor „Sveta Cecilija"

2. dan, 7. kolovoza - utorak
Tema: "Blago ožalošćenima: oni će se utješiti!"
Euharistijsko slavlje predvodi: fra Andrija Jozić, gvardijan i župnik u Rami
Predmole: Podružnica Dobrkovići i fra Ivan Marić, župni vikar
Pjeva: Zbor "Svetog Nikole Tavelića" iz Dobrkovića

3. dan, 8. kolovoza - srijeda
Tema: "Blago krotkima: oni će baštiniti zemlju!"
Euharistijsko slavlje predvodi: don Stjepan Zeba, župnik i upravitelj svetišta u Krasnom
Predmole: „Gospini slavuji" i ministranti i fra Stipe Biško, župnik
Pjeva: zbor djece "Gospini slavuji" sa sestrom Veronikom

4. dan, 9. kolovoza - četvrtak
Tema: "Blago gladnima i žednima pravednosti: oni će se nasititi!"
Euharistijsko slavlje predvodi: fra Jakov Begonja, gvardijan samostana Gospe od Zdravlja u Splitu
Predmole: Podružnica Uzarići i fra Tomislav Puljić, gvardijan
Pjeva: Zbor "Svetog Ante" s Uzarića
Klanjanje pred Presvetim Oltarskim sakramentom u crkvi od 21.30

5. dan, 10. kolovoza - petak
Tema: "Blago milosrdnima: oni će zadobiti milosrđe!"
Euharistijsko slavlje predvodi: fra Ivan Bradarić, gvardijan nacionalnog svetišta sv. Nikole Tavelića iz Šibenika
Predmole: Podružnica Knešpolje i fra Dario Galić, župni vikar
Pjeva: Zbor "Svetog Ivana Krstitelja" iz Knešepolja

6. dan, 11. kolovoza - subota
Tema: "Blago čistima srcem: oni će Boga gledati!"
Euharistijsko slavlje predvodi: o. Antonio Mario Ćirko, karmelićanin, župnik i upravitelj Gospina svetišta u Remetama, Zagreb
Predmole: Podružnica Turčinovići i fra Dane Karačić, župni vikar
Pjeva: Zbor "Laetittia" iz Turčinovića

7. dan, 12. kolovoza - nedjelja
Tema: "Blago mirotvorcima: oni će se sinovima Božjim zvati!"
Euharistijsko slavlje predvodi: fra Petar Klapež, gvardijan i upravitelj svetišta Gospe Sinjske u Sinju
Predmole: Franjevački svjetovni red i fra Jure Barišić, župni vikar
Pjeva: Veliki širokobriješki Zbor "Sveta Cecilija"
Na kraju svete mise: Blagoslov djece i mladih

8. dan, 13. kolovoza - ponedjeljak
Tema: "Blago progonjenima zbog pravednosti: njihovo je kraljevstvo nebesko!"
Euharistijsko slavlje predvodi: don Ranko Vidović, župnik i upravitelj svetišta Gospe od Otoka u Solinu
Predmole: FRAMA i fra Augustin Čordaš, župni vikar
Pjeva: FRAMA

9. dan, 14. kolovoza - utorak - Uočnica Velike Gospe
17.00 sati: (molitveni mimohod s kipom Širokobriješke Gospe kroz Grad)

Prva postaja kod crkve Navještenja Gospodinova
Druga postaja na mostu
Treća postaja u Klancu kod kapelice sv. Ante
Mogućnost za svetu ispovijed i osobne molitve19 sati: zavjetne molitve i euharistijsko slavlje
Tema: Blažena među ženama

Euharistijsko slavlje predvodi: don Damir Stojić, ravnatelj samostana Sveta Mati slobode u Zagrebu
Devetnicu predmoli: fra Stipe Biško, župnik
Pjeva: Veliki širokobriješki Zbor „Sveta Cecilija"
15. kolovoza - srijeda: Velika Gospa
od 5 sati sveta ispovijed
Svete mise (bez propovijedi) u: 5, 6, 7, 8 i 9 sati
Svečana sveta misa u 11 sati
Euharistijsko slavlje predvodi: mons. don Antun Sente ml., upravitelj Nacionalnoga svetišta svetog Josipa u Karlovcu
Pjeva: Veliki širokobriješki Zbor "Sveta Cecilija"
(www.jabuka.tv)