Mostarski ginekolozi uložili žalbe na presude za nesavjesno liječenje
Kako piše Avaz u ponedjeljak je u ovom sudu zakazana sjednica raspravnog vijeća po žalbama u ovom predmetu.
U razdoblju od 12. do. 13. veljače 2011. godine sva tri ginekologa su, navodi se u presudi Općinskog suda, postupili suprotno zdravstvenim propisima te su neprikladnim načinom liječenja i ponašanja iz nemara ugrozili život trudnice Ane Šego iz Međugorja i njene nerođene bebe, što je u konačnici rezultiralo bebinom smrću.
Kneževića je Općinski sud u Mostaru tada nepravmoćno osudio na uvjetnu zatvorsku kaznu od osam mjeseci, Bušića na uvjetnu kaznu od šest, a Bošković od četiri mjeseca. Svo troje su uposlenici Kliničke bolnice (KB) u Mostaru, piše Dnevni avaz.
Tužiteljstvo HNŽ uložilo je žalbe zbog preblagih kazni izrečenih ginekolozima, dok se obrana žalila zbog povrede kaznenog postupka te pogrešno utvrđenog činjeničnog stanja.
Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore