Kiša je ove godine uništila trešnje i jagode u Hercegovini

berba, jagode, Njemačka, jagode, seks, hrana, seks, rekviziti, hladnjak, afrodizijak, namirnice, seks, namirnice, voće, seks, jagode, trik, vijek trajanja, jagode, lijek, zdravlje, peteljke, jagode, listovi jagode, zdravlje, jagode, upozorenje, jagode, Divlje Jagode, listovi jagode, sektor mljekarstva ,  jagodičasto voće, gospodarstvo, jagode, jagodasto voće, krošnjasto voće, namirnice, neograničene količine , jagode, trešnje, jagode, jagode

... oscilacije utjecale su na loš kvaliteta uroda te su ubrzale proces trunjenja, zbog čega voćari trešnje i jagode već nekoliko dana prodaju budzašto, piše Dnevni avaz.

''Cijena kilograma trešanja zbog toga je naglo pala s početnih pet maraka. Na čapljinskoj veletržnici cijena joj je sada od 1,5 do dvije marke po kilogramu i trenutno je jeftinija od krumpira, što u povijesti ove tržnice nikad u ovo doba nije bio slučaj. Ista je situacija i s jagodama. Ništa godina ne valja za ovo voće'', kaže u izjavi za Avaz Čapljinac Milenko Soče, potpredsjednik Seljačkog saveza Federacije BiH i najveći proizvođač voća u državi.

Kiša je ove godine uništila trešnje i jagode u Hercegovini, tvrdi Soče, tako da nije moguć ni izvoz na rusko tržište, gdje ovo voće tradicionalno iz godine u godinu završava.

Urod, dodaje Soče, nije manji u odnosu na prošlu godinu, no njegov kvaliteta je loš. Brzo trune ''Kiša non-stop pada i to je za poljoprivredu veoma loše. U zatvorenim prostorima moglo je biti dobro, ali na otvorenom je uglavnom loše kvalitete i osjetljivo je na trulež. Sad kad zrije ne smije se ničim ni tretirati, tako da je godina zaista loša. Ne mogu ići ni u transport. Imali smo namjeru izvoziti za rusko tržište, ali trešnje i jagode ne bi podnijele višednevni transport jer su vrlo osjetljive'', dodaje Soče.