Kauboji na Kopljarov i Čupićev pogon deklasirali Mađare!

Obranama moramo sve rješavati te brzim kontranapadima tražiti stopostotnu realizaciju, predstavio je Slavko Goluža svoj recept za dobro poznate protivnike Mađare.

Time je Hrvatska došla i do treće pobjede u trećoj utakmici skupine D, ali i prve ozbiljnije nakon uvodnih 'trening-utakmica' protiv Australije i Alžira. Osmu pobjedu u 11 međusobnom ogledu ostvarili su na jako uvjerljiv način, a Mađari su se držali do 17. minute kad su imali -3 najviše zahvaljujući raspoloženom golmanu Mikleru te strijelcu Laszlu Nagyju.

Brzim kontrama 'kauboji' se odvajaju kontrama na četiri do pet golova prednosti, a na poluvrijeme se otišlo s 15-11. U nastavku Hrvatska ubacuje u višu brzinu te ostvaruje seriju 4-0 od koje se Mađari do kraja utakmice nisu oporavili. Do pobjede su Golužinu momčad vodili sjajni Ivan Čupić sa 8 golova, Marko Kopljar te Domagoj Duvnjak sa šest golova, no najviše veseli što je cijela reprezentacija odlično odigrala kao momčad.

HRVATSKA: Alilović, Čupić, Vori, Štrlek, Kopljar, Duvnjak, Bičanić, Ivić, Šprem, Horvat, Marić, Musa, Gojun, Lacković, Mandalinić, Vuković, Stepančić.

MAĐARSKA: Mikler, Harsany, Zubai, G.Ivanczik, L.Nagy, Csaszar, K.Nagy, Tatai, Liszkai, Ancsin, Krivokapić, Mocsai, Lekai, Schuch, Sollosi, Grebenar, Putics, Vadkerti.