Hrvati poispadali u kvalifikacijama na ATP turniru u Beču

Borna Ćorić nije uspio proći u drugo kolo kvalifikacija u Beču. Još dan ranije bio je u dalekom Uzbekistanu u drugoj vremenskoj zoni, težak put i kasni meč ipak su ostavili traga i Ćorić nije bio u svom pravom izdanju protiv Japanca Yoshihita Nishioke. Japanac je odnio pobjedu u dva seta sa 6:4, 6:2.

Poraz je upisao i Mate Delić koji je za protivnika imao Norberta Gomboša iz Slovačke. Dobar prvi set i vodstvo za Delića, ali nakon toga Slovak je bio bolji i zasluženo je prošao u drugo kolo kvalifikacija.

Njihovim stopama otišao je i Antonio Veić koji je imao i najtežeg protivnika. Igrao je protiv trećeg nositelja kvalifikacija Jamesa Warda, odigrao je ravnopravan meč, međutim Britanac je ipak na kraju slavio nakon dvosatne borbe.