Čilić slomio Del Potra - petog tenisača svijeta!

Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale prvog Grand Slam turnira sezone. Nova u nizu pobjeda stigla je protiv favoriziranog Argentinca Juana Martina Del Potra, inače i četvrtog nositelja turnira.

Ovo je ujedno i najbolji rezultat mladog Međugorca u Australiji. Do sada je dva puta bio zaustavljan u osmini finala, a kobni su bili James Blake i upravo Del Potro.

Gotovo cijeli meč bio je ravnopravan, te su odlučivale nijanse. Prvi set je pripao Argentincu sa 7:5, no Marin se vratio u sljedeća dva i napravio po jedan break, te poveo sa 2:1 u setovima.

No, i Del Potro je igrao odlično. U četvrtom setu Čilić pada u 12. igri, te gubi ponovno sa 7:5.

Ipak na veliku radost, u odučujućem petom, najbolji hrvatski tenisač uzima još jedan break protivniku i sa 6:3 odlazi u četvrtfinale - i više nego zasluženo.