VIDEO  Barcelona napokon nokautirala Real?

Vidi originalni članak
Barcelona je kao gost svladala Sevillu 3:2, dok je Real na svom stadionu svladao Athletic iz Bilbaoa sa 5:1. Barcelona je na Sanchez Pizjuanu povela sa 3:0 pogocima Messija, Krkića i Pedra Rodrigueza, da bi domaćini iako s igračem manje uspjeli postići dva gola i smanjiti na konačnih 3:2 preko Kanoutea i Luisa Fabiana.

Real je do visoke pobjede protiv Athletica stigao u samoj završnici. Sve do 77. minute bilo je 1:1, Real je poveo golom Cristiana Ronalda iz penala u 22. minuti, a izjednačio je Yeste u 40. U samoj završnici Madrižani su postigli četiri pogotka - Higuain, Sergio Ramos, Benzema i Marcelo.

U posljednjem, 38. kolu Barcelona će na svom Camp Nou ugostiti Valladolid i u slučaju pobjede će obraniti naslov prvaka. S druge strane, Real će na gostovanje u Malagu, a za naslov mu treba pobjeda uz kiks Barcelone.

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić igrao je do 86. minute za Sporting iz Gijona koji je na svom terenu odigrao 1-1 protiv Atletica iz madrida, te s tim bodom i teoretski osigurao ostanak u ligi.

REZULTATI 37. KOLA:

Getafe - Malaga 2:1 (Soldado 26, Pedro Leon 56 / Fernando 90+1)

Sporting - Atletico 1:1 (De las Cuevas 57 / Ibrahima 71)

Valladolid - Racing 2:1 (Baraja 56, Nauzet 78-11m / Christian 28)

Sevilla - Barcelona 2:3 (Kanoute 68, Luis Fabiano 71 / Messi 5, Krkić 28, Pedro 62)

Tenerife - Almeria 2:2 (Marc Beltran 14, Nino 90+3 / Piatti 17, Crusat 80)

Villarreal - Valencia 2:0 (Rossi 10, J. Llorente 18)

Xerez - Real Z. 3:2 (Francis 22, Michel 68, Carlos Calvo 74 / Ander 66, Gabi 76)

Espanyol - Osasuna 2:1 (Forlin 49, Osvaldo 51 / Vadocz 5)

Deportivo - Mallorca 1:0 (Riki 68)

Real M. - Athletic 5:1 (C. Ronaldo 22-11m, Higuain 77, Ramos 79, Benzema 81, Marcelo 88 / Yeste 40)