Poraz Barcelone, Katalonci sve dalje od obrane naslova

Nogometaši Atletico Madrida iskoristili su kiks Barcelone i pobjedom u Vigu protiv Celte 2-0 probili se na drugu poziciju Primere s identičnim brojem bodova kao i Real Madrid.

Oba gola za Atletico postigao je David Villa i to u razmaku od dvije minute. Mrežu Yoela je prvo zatresao u 62. minuti, a zatim i u 64. S nova dva gola Villa je stigao do brojke 13 golova u Primeri.

U ranije odigranom susretu Barcelona je doživjela neočekivan poraz na gostovanju kod Real Valladolida 0-1 i otvorila priliku Real Madridu da pobjegne na četiri boda prednosti.
Barca je na stadionu Jose Zorrilla pružila možda i najslabiju partiju ove sezone. Lionel Messi, Neymar i ostatak društva bili su nevidljivi. Trenutak odluke dogodio se u 17. minuti kada je Fausto Rossi zatresao mrežu Victora Valdesa. Bila je to prva pobjeda Valladolida protiv Barce nakon osam uzastopnih poraza.

Na ljestvici vode Real i Atletico Madrid sa po 64 boda, no 'Kraljevski klub' ima bolju razliku pogodaka. Na trećem mjestu je Barcelona sa 63 boda. 'Kraljevski klub' u nedjelju dočekuje Levante i pobjedom bi pobjegao Atleticu na tri, a Barci na četiri boda viška.