FOTO/VIDEO  Mandžo i društvo potopili Malmo

Gradski suparnik Kraljevskog kluba Atletico Madrid je na svom Vicente Calderonu s visokih 5:0 deklasirao švedski Malmo, drugi gol za pobjednike postigao je Mario Mandžukić, dok je Arsenal pogocima u 89. i 91. minuti preokrenuo zaostatak na gostovanju kod Anderlechta. Od zanimljivijih rezultata još je u Europi sjajna Borussia Dortmund u Istanbulu deklasirala Galatasaray 0:4.

I dok je Realu u Liverpoolu pripalo prvo poluvrijeme, Atletico je mrežu pet puta zatresao u drugom poluvremenu, golijadu je u 48. minuti otvorio Koke, nadovezao se u 61. Mandžukić, a dvije minute kasnije na 3:0 povisio je Griezmann. U samoj završnici Godin i Cerci su u 87. i 90. minuti postavili konačnih 5:0. Mandžukić je krenuo u početnoj postavi i zamijenjen je u 77. minuti.

Real je pobijedio rutinski i još sačuvao snagu za derbi s Barcelonom u subotu. U vodstvo je Ancelotijeve momke na Anfieldu doveo Cristiano Ronaldo u 23. minuti, a u 31. i 41. mrežu je tresao Karim Benzema. Luka Modrić odigrao je vrlo dobrih 90 minuta u redovima gostiju, dok je Dejan Lovren također proveo cijelu utakmicu na terenu u redovima poraženog sastava.

Real i Liverpool osvojili su ukupno 15 naslova europskih prvaka, no bio je to njihov tek četvrti međusobni susret. U prethodna tri slavio je Liverpool i to bez primljenog gola. U finalu Kupa prvaka 1981. Liverpool je pobijedio 1:0, u sezoni 2008./2009. u osmini finala Lige prvaka Liverpool je na svom terenu pobijedio 4:0, a potom na Santiago Bernabeu 1:0.

U drugom susretu ove skupine B Ludogorec je Sofiji golom golom Mineva u drugoj minuti nadoknade slomio Basel 1:0. Gosti su od 18. minute igrali bez isključenog Sereya Diea.

Veliko iznenađenje priredio je grčki Olympiakos, koji je golom Kasamija u 36. minuti svladao Juventus, zakompliciravši situaciju u skupini A, u kojoj su još Atletico i Malmo.

Arsenal je kod Anderlechta u skupini D zaostajao od pogotka Najara u 71. minuti, ali Gibbs u 89. i Podolski u 90. minuti donijeli su potpuni preokret i pobjedu Topnika.

U skupini D Borussia Dortmund je u Istanbulu deklasirala Galatasaray 4:0. Njemački doprvak je već u prvom poluvremenu zabio tri gola, a strijelci su bili Pierre-Emerick Aubameyang (6, 18) i Marco Reus (41) sjajnim lobom sa 25 metara. Koncem susreta među strijelce se upisao i Adrian Ramos.

U skupini C Bayer Leverkusen je pobijedio Zenit 2:0 golovima Donatija (58) i Papadopoulosa (63). Apotekari su od 79. minute igrali bez isključenog Wendella, no Zenit nije uspio iskoristiti igrača više. Tin Jedvaj ušao je u igru u 81. minuti, dok je Darijo Krešić utakmicu proveo na klupi za pričuve njemačkog sastava.

U drugom dvoboju te skupine Monaco i Benfica su odigrali bez golova. Jedan od najboljih igrača susreta bio je Danijel Subašić koji se istaknuo s nekoliko obrana na vratima momčadi iz Kneževine. Monaco je u posljednjih 15 minuta imao igrača više, nakon što je isključen Lisandro Lopez no nije uspio zabiti gol.

Rezultati utakmica 3. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A:
Atletico Madrid - Malmo 5-0 (Koke 48, MANDŽUKIĆ 61, Griezmann 63, Godin 87, Cerci 90+3)
Olimpiakos - Juventus 1-0 (Kasami 31)