Celta pobijedila Atletico 2:0

Domaći su poveli preko Nolita (59-11m), a pobjedu je potvrdio Orellana (71).

Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta u napadu Atletica koji je odigrao vrlo lošu utakmicu i zasluženo izgubio, pa je njegov zaostatak za vodećim dvojcem, Real Madridom i Barcelonom sedam, odnosno šest bodova.

Real je na vrhu sa 57 bodova, Barcelona je druga sa 56, a Atletico treći sa 50.

Celta je skočila na deveto mjesto sa 28 bodova.

Barcelona je uvjerljivo na svom Camp Nou svladali Levante sa 5-0 (2-0), a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je do 62. minute. Gostujuću obranu "srušio" je Neymar (17), uslijedila su tri pgootka Lionela Messija (38, 59, 65-11m), a konačnih 5-0 sjajnim golom "škaricama" postavio je Luis Suarez (73).

Ranije u nedjelju Valencia je pobijedila Getafe sa 1-0 i opet došla na četvrto mjesto ljestvice. Valencia je do pobjede došla pogotkom Alvara Negreda u 71. minuti iz penala, te je s 47 bodova preskočila Sevillu (45) na četvrtoj poziciji. Za Getafe je povremeni hrvatski reprezentativac Sammir igrao do 67. minute.