FOTO/VIDEO  Bundesliga: Poraz Bayerna nakon 18 mjeseci, pogodak Olića

To je prvi ligaški poraz Bayerna nakon 18 mjeseci. Posljednji put izgubili su u listopadu 2012. od Bayer Leverkusena (1:2).

Očito su igrači Bayerna mislima već na uzvratu četvrtfinala Lige prvaka kada u srijedu na svojem stadionu dočekuju Manchester United nakon što je prvi susret završio 1:1.

Najbolji strijelac Bundeslige Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret za Bavarce, ali sa skromnim učinkom. Imao je jednu priliku i nije ju iskoristio. Bilo je to u 48. minuti. Sallahi je ubacio, a Mandžukić glavom pucao pokraj gola.

Borussia Dortmund je na svojem stadionu pobijedila Wolfsburg 2:1, a jedini pogodak za Vukove zabio je Ivica Olić.

Wolfsburg je poveo golom Olića u 34. minuti, a u drugom poluvremenu Robert Lewandowski (51) i Marco Reus (77) donijeli su preokret i pobjedu Borussiji. Lewandowski se sa 17 golova ove sezone izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca Bundeslige s Mandžukićem.

Oliću je to bio 11. gol ove sezone, a ima i tri asistencije, a Ivan Perišić je ostao na četiri gola i četiri asistencije. Hrvatski reprezentativci Olić i Perišić pružili su vrlo dobru partiju, a posebno je opasan na desnom boku bio Perišić. Olić je mogao već u prvom poluvremenu zabiti tri gola. U desetoj minuti, nakon ubačaja Perišića, Olić je skrenuo loptu preko grede, a u 41. minuti Olić je pogodio gredu sa samo pet metara. U 64. minuti još jedna odlična suradnja Perišića i Olića, ali Olićev udarac otišao je pored gola.
Kad je pitanju borba za opstanak, Nuernberg je izgubio od Borussije Monchengladbach 0:2, a Stuttgart je svladao Freiburg 2:0.