Pobjeda košarkaša Brotnja nad Grudama, 41 poen Nikole Leske

Na kraju utakmice čitlučki košarkaši su slavili sa 88:64 (22:12, 23:19, 26:14, 17:19), a najzaslužniji za novo slavlje Brotnja bio je Nikola Lesko koji je protiv Gruđana postigao 41 poen.

Dugandžićevi košarkaši su dobro otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 22:12. Visoki igrači Brotnja Nikola Lesko i Mario Planinić kombinirano su u prvoj četvrtini postigli 16 poena Brotnja, te su bili najzaslužniji za dvoznamenkastu prednost domaćina nakon deset minuta igre.

Dobru igru iz prve četvrtine košarkaši Brotnja ponovili su i u nastavku utakmice pa su na poluvrijeme otišli s prednošću 45:31. A upravo na kraju druge i početku treće četvrtine Nikola Lesko je povezao seriju od svojih 12 poena u nizu. Lesko je pogađao iz svih pozicija i Brotnjo je na kraju treće četvrtine otišlo na za Gruđane nedostižnih +26 (71:45).

U posljednjoj četvrtini Brotnjo je utakmicu mirno privelo kraju.

HKK Brotnjo: I. Marković, D. Marković 10, Barbarić 7, Prskalo 2, Pehar 7, Lesko 41, Raguž 2, Pinjuh 3, Planinić 16.