HKK '' Čapljina- Lasta '' - KK '' Sloboda '' 97:88

Ekipa Čapljine predvođena trenerom Antom Nazorom i ovaj put dala je svoj maksimum, te su pokazali odličnu složnost i dobru igru. Kod Čapljina Laste najefikasniji bio je Jagodić sa 30 koševa poslje njega sljede: Zdravković 25, Baković 14, Brkić 11 i Radovanović 6. U ekipi Slobode ovu utakmicu predvodio je igrač Dejan Jeftić sa 22 koša, Halilbegović 17, Hrnčić 13 te Adamović 11.

Čapljina je u ovu utakmicu ušla dosta dobro te je prvu četvrtinu dobila rezultatom 22:21. Igrači KK '' Slobode '' u drugoj četvrtini znatno padaju te ih Čapljinci dobivaju rezultatom 25:14.Nakon poluvremena, ekipa Čapljine ponovno se vraća i dominira trećom četvrtinom uz rezultat 32:20. Četvrta četvrtina počela je dobro, no u redovima Čapljine ulaze i juniori koji su dobili priliku za igru u ligi 6. Već pred kraj koncentracija domaće ekipe pada, te ih gosti dobivaju rezultatom 33:18.  Ekipa Čapljine burno je pozdravljena od strane publike za ulazak u FinalFour.
Košarkaši Čapljine prvu utakmicu playoff-a igraju u Širokom Brijegu u subotu ( 1.svibanj).

Sudci ove utakmice: Dragan Kralj, Haris Bjedić i Ivan Miličević.

ČA::portal