VIDEO  Tuzla City i Velež remizirali na Tušnju

Tuzla City Velež
Sportsport.ba

U posljednjoj utakmici 11. kola Premijer lige BiH nogometaši Tuzla City i Veleža danas su na Tušnju podijelili bodove odigravši susret bez pobjednika rezultatom 1:1.

Jako dobro su utakmicu ušli nogometaši Veleža. Najprije je u 3. minuti pokušao Halilović, no lopta odlazi pokraj vrata.

Četiri minute kasnije trese se vratnica. Ponovno je sve dobro napravio Halilović, no pogađa okvir gola.

U 13. minuti pokušao nova dobra prilika za Mostarce. Guliashvili je pucao iz neposredne blizine, ali njegov udarac završava preko gola.

Kazna za promašaje stiže u 17. minuti. Mašović je presjekao jedno loše dodavanje Halilovića, uzeo loptu i matirao Hadžikića.

Mogli su domaći u 22. minuti i do drugog pogotka. Mehanović je sam izašao pred Hadžikića, ali nije ga uspio savladati.

U nastavku prvi prijete domaći. U 52. minuti pokušao je Karjašević, ali ide ta lopta ravno u Hadžikića.

U 57. minuti Redžić je sjajno pucao glavom, a Hadžikić čupa loptu ispod grede i spašava svoju mrežu.

Velež do poravnanja dolazi u 73. minuti. Sve je odlično napravio Oreč koji se riješio svog čuvara i ubacio, a na drugoj vratnici loptu glavom u mrežu šalje Haskić.

Mogli su Rođeni u 84. minuti i do potpunog preokreta. Džafić je išao sam na Fejzića, pokušao ga je prebaciti, ali jako loše je to uradio.

U 93. minuti Tuzla City ostaje s igračem manje nakon što je Šukilović na ivici kaznenog prostora srušio napadača Veleža koji se sjurio sam prema Fejziću. Iz slobodnog udarca Domić je samo uspio pogoditi svog igrača te je utakmica završena podjelom bodova.