VIDEO  SLAVLJE NA GRBAVICI Krpić pogodio za pobjedu protiv Širokog Brijega, Željezničar pobjegao iz crvene zone

Željezničar Široki Brijeg
fkz.ba

FK Željezničar večeras je na Grbavici pobijedio Široki Brijeg i tako došao do itekako važnih bodova spasa s obzirom na to da vode tešku borbu za ostanak u Premijer ligi.

Slavili su Plavi s Grbavice večeras minimalnim rezultatom 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Krpić.

Domaći su već u 5. minuti imali veliku priliku. Pucao je Mekić, a Puljić odlično obranio. U 17. minuti s druge strane glavom je pucao Mašić, no lopta odlazi iznad vrata.

U 33. minuti udarac glavom uputio je i Krpić, ali lako to hvata Puljić. Pet minuta kasnije domaći su tražili kazneni udarac nakon pada Štilića u kaznenom prostoru gostiju, no samo su dobili žuti karton za Štilića zbog simuliranja.

U 44. minuti pucao je glavom Boljević, ali ravno u Puljića.

Odmah početkom nastavka Željezničar je poveo. Odlično je ubacio Radinović, a Krpić glavom matirao Puljića.

Nakon toga pokušao je Mekić za domaće, a Prusina za goste, no obojica su bili neprecizni.

U 75. minuti dobro je potegnuo Radovac, ali lopta odlazi malo pokraj vrata.

Tri minute kasnije trese se i mreža Željezničara, no pogodak je poništen zbog zaleđa. Na prvu se činilo da je sudac pogriješio, no usporena snimka pokazala je da je Chinedu dotaknuo loptu pri dodavanju. Spasio je taj lagani dodir Željezničar.

U 83. minuti Široki je tražio i kazneni udarac, no sudac Njegomirović je procijenio da je lopta pogodila u rame jednog igrača Širokog.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka odahnula je Grbavica. Željezničar je s tri boda pobjegao iz "crvene zone ispadanja".